NEXT IS NOW...

(wróć) W CIENIU WIELKIEJ DZIURY (20.02.2014)

Wrocławskie Maślice zyskały na randze, gdy w kwietniu 2007 roku powierzono Polsce i Ukrainie organizację jednej z największych sportowych imprez świata – mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Impreza Euro 2012 stała się kołem napędowym do realizacji strategicznych inwestycji w całej Polsce, w tym Wrocław zyskał obwodnice, nowe lotnisko, wyremontowano wiele dróg, gruntownie zmodernizowano i odrestaurowano piękny wrocławski dworzec PKP, zbudowano nowy stadion ….

Powszechną radość odzwierciedlała zapał nie tylko wśród kibiców piłkarskich, ale cieszyli się polscy biznesmeni i przedsiębiorcy oraz władze największych miast- organizatorów. Rynek szybko zareagował- głównie podwyżkami:
- ceny gruntów w rejonie dzielnicy Maślice, Stabłowice , aż po Pracze Odrzańskie, drożały z dnia na dzień, osiągając astronomiczne kwoty,
- odpowiedzią na zapotrzebowanie zamieszkiwania i inwestowania w tym rejonie były plany zagospodarowania przestrzennego z zabudową średniowysoką ( 4-6 kondygnacji), które na przedmieściach Wrocławia, jeszcze do niedawna porośniętych trawą, przypominających wiejskie tereny – zagęściły rejon zorganizowanymi osiedlami wielorodzinnymi,
- ceny ofertowe najmu mieszkań i domów tuż przed samymi mistrzostwami ( nawet te w stanie agonalnym, z meblami na wysoki połysk) stawiały nasze miasto na wysokich pozycjach w rankingu najdroższych turystycznych miejsc świata,
- euforię podzielały również planowane potężne inwestycje, wśród których mianem legendy określa się dziś Centrum handlowo-usługowe Wrocław Maślice.

Czy wrocławska ‘’dziura przy stadionie’’ pozostanie jedną z atrakcji naszego miasta?

Czy wrocławska ‘’dziura przy stadionie’’ pozostanie jedną z atrakcji naszego miasta?

 http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/nadal-nie-ma-chetnych-na-dziure-przy-stadionie,343626.html

 

Internet ma tę zaletę, że można przynajmniej obejrzeć Galerię Maślice na wizualizacjach:

http://www.architeon.pl/index.php/wiadomosci/aktualnosci/203-galeria-handlowa-przy-stadionie-na-wroclawskich-maslicach.html

 

Kronika wydarzeń: PRZETARG NA NAJWIEKSZĄ DZIURĘ WE WROCŁAWIU.

We wrześniu dowiemy się, czy są chętni na kupno dziury w ziemi przy stadionie

Trwa przetarg na sprzedaż trzech działek tuż przy Stadionie Miejskim, na których pierwotnie Zygmunt Solorz-Żak miał wybudować galerię handlową. Miasto za teren o powierzchni przekraczającej 6,5 hektara chce co najmniej 80 mln złotych. O tym, czy są chętni na wyłożenie takiej kwoty przekonamy się w połowie września. (Biznes, 2012-08-08)

 

Nie ma chętnych na działkę przy Stadionie Miejskim. Nowy przetarg za 2 miesiące

We wtorek o godzinie 13 urzędnicy mieli otworzyć koperty z ofertami na kupno działki przy Stadionie Miejskim, wycenionej na 80 mln złotych. Nie było jednak czego otwierać, do przetargu nie stanął bowiem żaden chętny. Przedstawiciele magistratu zapowiadają ogłoszenie ponownego postępowania. Nie stanie się to jednak wcześniej niż za 2 miesiące. (Biznes, 2012-09-11)

 

Chętnych na "dziurę" przy stadionie nadal brak. Prezydent zapowiada obniżkę ceny

Po raz drugi nie znalazł się żaden chętny na zakup działki przy Stadionie Miejskim, wycenianej przez urzędników na 80 mln złotych. Po dwóch nieudanych próbach prezydent Wrocławia zapowiada obniżkę ceny i zapewnia, że miasto będzie sprzedawać ten teren do skutku. - Na pewno go sprzedamy, ale nie wiem kiedy - mówi Rafał Dutkiewicz. (Biznes, 2013-02-27)

 

 Obniżyli cenę za słynną dziurę przy Stadionie Miejskim. I ogłosili rokowania

12 mln złotych - o tyle spadła cena wywoławcza za działkę przy Stadionie Miejskim, gdzie pierwotnie Zygmunt Solorz-Żak miał postawić galerię handlową. Po dwóch nieudanych przetargach (w obu cena wywoławcza wynosiła 80 mln złotych), urzędnicy zdecydowali się na ogłoszenie rokowań z potencjalnymi kupcami. O tym, czy niższa cena skusi inwestorów, przekonamy się pod koniec lipca. (Wiadomosci, 2013-05-29)

 

 Kolejne fiasko sprzedaży dziury przy stadionie. Cena znów spadnie?

Po raz trzeci nie znalazł się żaden chętny na kupno działki tuż przy Stadionie Miejskim, mimo że urzędnicy o 12 mln złotych obniżyli cenę wywoławczą. Na razie nie wiadomo ani kiedy ogłoszony zostanie kolejny przetarg, ani czy cena znów spadnie. - Rzeczoznawca przeanalizuje operat szacunkowy, na podstawie którego wyceniana jest nieruchomość - mówią w magistracie. (Biznes, 2013-07-31)

Źródło: http://www.tuwroclaw.com/tag,przetarg-na-dzialke-przy-stadionie,tag4-23506.html